Teknoloji

Elon Musk, Twitter Açıklamalarının 4. Bölümünü Paylaşıyor

Elon Musk’ın Twitter’ı kirli çamaşırların dökme macera bugün kaldığı yerden devam ediyor. Bağımsız gazeteci dün Matt Taibi‘Twitter Belgeleri’ serisinin üçüncü bölümü yayınlandı.

Taibi, dünkü olayların bir çırpıda anlatılamayacağı için ikinci bölümün ertesi gün, yani bugün geleceğini belirtmişti. Gerçekten oldu. Gelin ‘ Twitter BelgeleriHep birlikte 3.Bölüm 2.Bölüm’e bir göz atalım.

Ama önce ne olduğunu hatırlayalım:

  • Dilerseniz bugün paylaşılan belgelere bakmadan önce Musk ve bağımsız gazetecilerin 3 Aralık’tan bu yana neler paylaştığını hatırlayalım. İlk olarak Taibi, paylaştığı belgelerde eski Twitter yöneticileri Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın bilgisayarında ortaya çıktı. yolsuzluk belgelerikendi platformlarında yayın yasağını bildirdi.
  • İkinci bölümde bir diğer bağımsız gazeteci Bari Weiss, Musk’ın sunduğu belgeler doğrultusunda eski Twitter yöneticilerinin bazı siyasi kullanıcıları güçlendirmediğini belirtti. kara listeler‘ yaratmıştı.
  • Dün yayınlanan belgelerde Matt Taibi, eski üst düzey Twitter yöneticilerinin ABD seçimleri sırasında Donald Trump’ın Twitter paylaşımlarını paylaştığını belirtmişti. nasıl sildilerve federal kurumlarla yozlaşmış bir ilişkileri olduğunu.

Trump’ın Twitter’daki aforoz hikayesinin devamı

Bugün, başka bir bağımsız gazeteci olan Michael Shellenberger, Taibi’nin dün kaldığı yerden devam ediyor. Paylaşılan belgelere göre 6 Ocak olaylarından sonra Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey üzerinde çok fazla baskı oluşmaya başladı..

Birçok ünlü gazeteci, platform ve hatta eski First Lady Michelle Obama, Trump’ı Twitter’da eleştirdi. yasak hakkında Dorsey’i davet etti . Dorsey’e bile elin kan içinde hatta denedim. Dorsey bu davetler sırasında tatilde olduğundan, bu bahisleri grubuyla çevrimiçi olarak tartışabiliyordu.

O sırada şirkete gönderdiği e-postalarda, Jack Dorsey’in grup arkadaşlarının ve çalışanlarının Twitter kurallarına uymasını istediği anlaşılıyor. Ancak Twitter’ın eski üst düzey yöneticilerinden biri, Yoel Roth onunla aynı fikirde değildi..

Roth, grubuyla Trump’ı nasıl yasaklayabilecekleri hakkında görüşmeler yaptı. Hatta Dorsey’i seçim zamanı civarında Twitter’daki ifade kısıtlamalarını artırmaya çağırdı. oldukça zorlama.

Roth ve ekibi, Trump’ın hesabını askıya aldıktan sonra, Trump’ın askıya alınan hesabından tweet’lerin ekran görüntülerini paylaşan hesapların cezalandırılıp cezalandırılmayacağı konusunda kendi aralarında konuştu. Bu noktada ekran görüntüsünü paylaşan kişi Trump’ı eleştirirse cezalandırılmaz, övürse cezalandırılır.

Ardından Yoel Roth, Trump’ın hesabının askıya alınmamasını, doğrudan platformdan yasaklanmasını talep ederek bu iddia üzerine harekete geçti. En kolay şekilde anlatacak olursak; Twitter topluluk kurallarını değiştirerek uygulamaya koydular.

Twitter Papers serüvenimizin bu hafta sonuna geldik, olabildiğince kısa anlatmaya çalıştık. Önümüzdeki hafta devam edip etmeyeceğine dair Musk’tan bir bilgi yok. Ne düşünüyorsun? Lütfen fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu