Ekonomi

Growtech Antalya 22 Kasım’da kapılarını açıyor

Örtü altı tarım fuarlarından Growtech Antalya bu yıl 22 Kasım’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Growtech Fuar Direktörü Engin Er, dünya tarım sektörü profesyonellerini yeni bir görünüm ve vizyonla 22. kez Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde buluşturacaklarını belirtti.

Sera tarımı bölümünde yıllardır binlerce yerli ve yabancı firmayı ağırladıklarını belirten Er, bu yıl yabancı katılımcı sayısının ve yabancı katılımcı metrekarelerinin her geçen yıl arttığını belirtti.

Fuarın gördüğü ilgiden dolayı stant satışlarının 6 ay önceden tamamlandığını anlatan Er, şöyle konuştu:

“Yabancı katılımcı sayısının istikrarlı bir şekilde artması, fuarın dünya tarım sektörünün buluşma noktası olduğunu bir kez daha kanıtladı. Ulusal ve uluslararası katılımcı sayımız her geçen yıl artıyor. Bu yıl 598 uluslararası katılımcıyı ağırlayacağız. 27 ülke, Almanya, Hollanda, İspanya, Çin ve Güney Kore milli katılımla katılıyor.” “120’den fazla ülkeden tarım sektörü profesyonellerini 4 gün boyunca Antalya’da bir araya getireceğiz.”

Er, fuarda ayrıca “ATSO Growtech Antalya Tarımsal İnovasyon Ödülleri”, “7. Bitki Islah Proje Pazarı” ve tarımsal sohbet programlarına da ev sahipliği yapılacağını belirtti.

Fuar kapsamında bu yıl su tasarrufuna yönelik bir projeyi hayata geçireceklerini belirten Er, şöyle konuştu:

“Fuar alanında farkındalık platformu kuracağız ve su tasarrufu için hep birlikte söz vereceğiz. Geri dönüştürülmüş kumaştan dev bir billboard hazırlayacağız. Katılımcılardan ve dünyaya not yazmak isteyenlerden bu panoyu imzalamalarını isteyeceğiz. Amacımız günlük su tüketimimiz konusunda bilinçlenmemizi ve mümkün olduğunca tasarruf etmemizi, hatırlamamızı sağlamaktır.”

Fuar 25 Kasım’da sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu