Haber

Rusya, Ukrayna’nın Dnipro bölgesindeki bir yerleşim yerini füzeyle vurdu: 18 kişi yaralandı

Rusya, Ukrayna’nın Dnipro bölgesinde bir yerleşim birimini füzeyle vurdu. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, saldırı sonucu 18 kişinin yaralandığını, 2 çocuğun ise halen enkaz altında olduğunu duyurdu.

Ukrayna Acil Durumlar Servisi’nden yapılan açıklamada, akının dün saat 21.00 sıralarında gerçekleştiğine değinilerek, “Dnipro eteklerinde düzenlenen füze saldırısı iki katlı iki konutu vurarak yangına neden oldu. İlk yangın” toplam 10 metrekarelik alanda söndürüldü, ikinci yangın ise 20 metrekarelik alanda kontrol altına alındı. Kurtarma ekipleri enkazdan 3 erkek 1 kadın 4 kişiyi kurtardı. Çocukların hala enkaz altında olduğu düşünülüyor” denildi. Enkazdan çıkarılanlar da dahil olmak üzere yaralı sayısı 18 olarak açıklandı.

ZELENSKİ’DEN SALDIRI HAKKINDA AÇIKLAMA

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky, füze saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dnipro. Ruslar şehre saldırdı. İki katlı iki konutu vurdular. Maalesef enkaz altında kalan insanlar var. Tüm servisler çalışıyor. Rusya bunu kanıtladı. terör devleti olduğunu bir kez daha vurgulayan Erdoğan, “Devletimize ve halkımıza karşı işlenen her şeyin sorumluluğunu Ruslar üstlenecektir” dedi.

osmaneli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu