Haber

Yüksekova Dağları Türkiye Kayak Yeterlilik Yarışmasına Ev Sahipliği Yaptı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terörden arındırılan dağlar artık Türkiye kayak eleme müsabakalarına ev sahipliği yaptı.

Geçmişte silahların susmadığı Yüksekova Dağları, barışın sağlanmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanından 655 sporcuyu ağırladı. İlçe merkezine 23 kilometre uzaklıktaki Kamışlı köyündeki pistte düzenlenen organizasyonda 20 ilden 655 sporcunun yanı sıra 220’si yönetici ve hakem olmak üzere 980 kişinin katılımıyla 2 günlük program gerçekleştirildi. . Hakkari Valiliği ve Yüksekova Kaymakamlığı’nın ortaklaşa düzenlediği yarışta 7 kategoride 655 sporcu yarışarak 2. günde programı tamamladı.

Yarışların ardından düzenlenen törende başarılı sporculara madalyaları Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik ile protokol üyeleri tarafından verildi. “Yüksekova sporun merkezi olmaya devam edecek” diyen Vali Ali Çelik, şöyle konuştu: “20’ye yakın ilden sporcu, hakem ve idareciyi ilçemizde ağırlamaktan ve sporcuların başarılarını alkışlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu değerli organizasyon bölgenin keyifli coğrafyasında yapıldı. Umarım bu bölge Yüksekovalı sporcuların kayak yapmaları ve yarışmaları için güzel bir yer olur.” Diğer branşlardaki başarılarına zemin hazırlıyor. Başarılı sporcuların yetişmesine de zemin hazırlayacağız. Bütün sporcuları tebrik ediyorum. Onları yetiştiren, buraya getiren antrenör ve yöneticilere şükranlarımı sunuyorum. Kayak Federasyonumuzun ve Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün katkıları çok büyük. Allah onlara zarar vermesin. Birçoğunuz olimpiyatları kazanacaksınız. “Dünya şampiyonları olsun. Dileğimiz, beklentimiz, çabamız bu” dedi.

Yüksekova İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sami Keskin, tarihi anlar yaşadıklarını belirterek, “Bundan sonra Yüksekova terörle değil sporla anılacak. Yüksekova Kamışlı köyündeki yarışa 655 sporcu katıldı. İnşallah sportif faaliyetlerimize devam edeceğiz. Bundan sonra aynı güzelliğe sahip ilçemizde Yüksekova artık terörle değil sporla anılacak.” kullanılmış.

Yarışların ardından Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası sahadakilere çorba ikram ederken, katılımcılar halay çekerek eğlendi. – HAKKARI

habermezitli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu